Kuru Saçlar ve Kuru Saçların Bakımı

Kuru Saçlar ve Kuru Saçların Bakımı
1 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 632 kez okundu.

kuru_saclar_icin_maske_h708Merhaba değerli ozce.net takipçileri. Bu gün sizlere Kuru saçlar ve kuru saçların bakımı ile ilgili bir yazı yazacağım. Umarım faydalı bilgiler sunabilirim ve yazımdan memnun kalırsınız. Değerli yorumlarınızı görmek beni çok mutlu edecektir.

 

Bilindiği üzere kuru saç tiplerinin bakımı diğer saç tiplerine göre çok daha zordur. Bu saçlar için doğru bakım sürekli yapılarak saçlarımızın sağlıklı bir hale bir an önce gelmesi için çok çabalamalıyız. Yağlı saç tiplerinde bahs ettiğimiz Saç derisinde salgılanan yağ salgısının bu sefer yetersiz olması durumu söz konusudur. Yeterli yağ salgılanamadığı için saç kökleri kuru kalır ve ağır zarar görür.

Kuruyan saç kökleri çok daha kolay dökülür. Saç köklerinde kaşıntı ve saç derisindeki ölen deri parçalarının kalıntıları saçınızı sürekli kötü gösterecek ve yeni yeni hastalıklara davetiye açacaktır.  Ayrıcana kuru saçlarda çatallaşma, kırıklar ve bakımsız görüntü çok daha fazla görülecektir. Kuru saç tipleri için önemli olan faktörlerden birisi nemlendiricili şampuan, bakım kremi ve benzeri ürünlerdir. Doğru nemlendirici ürünü kullanmak önemlidir. Saç derimizin yağ dengesini tutturmak aslında zordur. Doğru ve sağlıklı yağ dengesine ulaşmak bazen aylar hatta seneler alabilir. Sabırlı ve disiplinli olun.

 

Kuru saç tiplerinde saçlarınızı temizlerken, özelliklede sık duş alıyorsanız kullandığınız ürüne çok dikkat edin. Çoğu şampuan yağ sökücü etkidedir. Saçınızda zaten az olan yağ salgısını sürekli olarak sökmeniz saçlarınızın dahada kuru bir hal almasına sebep olacaktır. Saçınızı kuruturken çok fazla fön makinesine maruz bırakmayın. Sıcak hava üflenmesi ile saçlarınızdaki kuruluk çok çok daha artacaktır. Mutlaka saçınızı yıkarken ve yıkadıktan sonra nemlendirici bakım kremleri uygulayın.  Ve gün içerisinde bol bol su tüketin.

 

Saç bakımı zordur arkadaşlar saçlarımız bizlerin en değerli şeylerinden birisidir. Saçlarımızı kaybetmememiz ve onlara iyi bakmamız gerekiyor. Bir kadının en güçlü silahlarından birisidir saçları. Kadını şahda yapar şahbazda. Evet başta söylediğimiz gibi bakımı zor ancak biraz özen gösterirsek sağlıklı saçlarımız olacaktır ve bakımı çok daha kolaylaşacaktır. Aksi taktirde sağlıksız saç ve saç derisi problemlerini çözmek gerçekten de uğraş vericidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git